Magyarország egyik legjelentősebb találkozójává nőtte ki magát a kortárs magyar drámák szemléje, a debreceni Deszka fesztivál – mondta a szemle hétfő esti megnyitóján Komolay Szabolcs kulturális alpolgármester.
A távirati iroda tudósítása szerint emlékeztetett arra, hogy jövőre elkezdődik a nagyszínház rekonstrukciója, és befejeződik a Latinovits Színház belső kialakítása. Ráckevei Anna, a színház igazgatója felhívta a figyelmet arra, hogy a Deszka huszonhat előadást mutat be, a nyitódarabot, Závada Pál Jadviga párnája című drámáját, a debreceni teátrum produkcióját beválogatták a Pécsi Országos Színházi Találkozó versenyprogramjába. Az előadás kezdetén Kubik Anna Kossuth-díjas színművész felolvasta a színházi világnap nemzetközi üzenetét, amelyet az idén Isabelle Huppert francia színművész fogalmazott meg. A Deszkán a teljes Kárpát-medencéből láthatók magyar vonatkozású előadások, négy romániai, egy ukrajnai és egy szlovákiai mellett tizenegy vidéki és kilenc fővárosi. Köztük van Esterházy Péter legutolsó színpadi műve, a Mercedes Benz, amelyet a pozsonyi Szlovák Nemzeti Színháznak írt, és hazánkban először Debrecenben látható.