Megkezdődött Varsóban a Három Tenger Kezdeményezés csúcstalálkozója

A vendégként meghívott Donald Trump az energiaellátás mellett a fegyverszállítások terén is az együttműködés elmélyítését javasolta

Külföld
  • 2017.07.06. - 12:49

Lengyelország három területen, a befektetések és az infrastruktúra terén, valamint az egységes álláspontok kialakításában remél előrelépést a térség országainak együttműködésétől - jelentette ki Andrzej Duda lengyel elnök csütörtökön Varsóban, a Három Tenger Kezdeményezés (Magyarország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Észtország, Litvánia, Lettország, Ausztria, Bulgária, Horvátország, Románia, Szlovénia) államfői találkozójának kezdetén.

áder
A Három Tenger Kezdeményezés a Balti-, az Adriai- és a Fekete-tenger térségére vonatkozik, részesei Magyarország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Észtország, Litvánia, Lettország, Ausztria, Bulgária, Horvátország, Románia és Szlovénia. A térségbeli országok képviselői megvitatták a transzatlanti kapcsolatok, az infrastrukturális és energetikai együttműködés kérdését. A tanácskozáson részt vett Donald Trump amerikai elnök.

Közösen kell fellépnünk a fenyegetés ellen

Az amerikai elnök szerint közösen kell fellépni a terrorizmus, a terroristák hálózatai, finanszírozóik és ideológiáik támogatói ellen.

Donald Trump csütörtökön a varsói Krasinski téren mondott beszédében kijelentette: "A mi határaink mindig zárva lesznek a terrorizmus és minden szélsőség előtt. Keményen harcolunk a radikális iszlám terrorizmus ellen, nem fogadhatjuk el azokat, akik elutasítják az értékeinket".
Az amerikai elnök hangsúlyozta: "a közös ellenségeink ellen, a civilizációnk védelmében együtt kell harcolnunk".

Erős értékek nélkül nem maradhat fenn a nyugati civilizáció

Lehetnek a mieink a világ legerősebb gazdaságai, ha nincsenek erős értékeink, nem maradhatunk meg - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Varsóban. 

Az amerikai elnök a Három Tenger Kezdeményezés államfői csúcsértekezletét követően mondott beszédében kiemelte: ma az az alapvető kérdés, hogy a Nyugatban megvan-e az akarat a megmaradáshoz, hajlandó-e megvédeni magát bármi áron, van-e bátorsága önmaga megvédéséhez? 
Donald Trump kijelentette: minden NATO-tagállamnak eleget kell tennie a pénzügyi kötelezettségeinek, "Európának többet kell tennie". Európának azzal kell demonstrálnia, hogy hisz a jövőjében, hogy hajlandó áldozni a jövője védelmére - mutatott rá.

Európának többet kell tennie

Lehetnek a mieink a világ legerősebb gazdaságai, ha nincsenek erős értékeink, nem maradhatunk meg - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Varsóban. 

Az amerikai elnök  kiemelte: ma az az alapvető kérdés, hogy a Nyugatban megvan-e az akarat a megmaradáshoz, hajlandó-e megvédeni magát bármi áron, van-e bátorsága önmaga megvédéséhez? 
Donald Trump kijelentette: minden NATO-tagállamnak eleget kell tennie a pénzügyi kötelezettségeinek, "Európának többet kell tennie". Európának azzal kell demonstrálnia, hogy hisz a jövőjében, hogy hajlandó áldozni a jövője védelmére - mutatott rá.

Reklám