Súlyos ételmérgezésbe halt bele egy magyar turista, miután svédasztalos vacsoráját elfogyasztotta a thaiföldi üdülőparadicsom, Pattaya egyik luxusszállójában - írja a Bors.
Az elhunyt négy barátjával nyaralt Thaiföldön. Egy svédasztalos vacsorán vettek részt a hotelben, amelyet követően mindannyian nagyon rosszul lettek. Egyikük többszöri újraélesztés után a kórházba szállítást követően röviddel elhunyt.
A baráti társaság tagjai a rosszullét után azonnal szóltak a thaiföldi nagykövetségnek, tőlük kértek segítséget, így az ő közbenjárásukra kórházba vitték őket.
A halál oka feltehetően ételmérgezés vagy ételallergia miatt bekövetkezett szívleállás – mondta el a Borsnak a Külgazdasági és Külügyminisztérium Sajtó Főosztálya. Végleges választ csak a boncolási jegyzőkönyv fog adni.
Közben kiderült, hogy nem csak a tragikus esetet elszenvedő utazó és barátai, hanem ezután több magyar is megbetegedett.
(borsonline.hu)



