Megérezte a sérült Liu Shaoang hiányát az olimpiai bajnok férfiváltó

Rövidpályás gyorskorcsolya

Sport
  • 2019.02.04. - 02:30

A magyar vegyesváltó ezüst-, az olimpiai és Európa-bajnok férfi- pedig bronzérmes lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók vasárnap befejeződött drezdai világkupaversenyén.

A világcsúcstartó férfistaféta Liu Shaoang hiányában Liu Shaolin, Burján, Varnyú Alex, Krueger Cole összeállításban szerepelt, s az 5000 méteres verseny első felében az utolsó, negyedik helyen „utazott”, mígnem 21 körrel a vége előtt Japánt megelőzve feljött harmadiknak. A további előretörésre viszont már nem volt lehetőség, mivel Varnyú kicsúszott. A magyarok negyedikként értek célba, de az egyik váltásnál a kínaiak és a kanadaiak összeakadtak, a bírók pedig az ázsiaiakat megbüntették, így a németországi vk-állomást a magyarok bronzéremmel zárták, amellyel megőrizték vezető helyüket a szám vk-pontversenyében. Egyéniben az olimpiai bajnok Liu Shaolin szerepelt a legjobban, aki 1000 méteren negyedik lett. A vk zárófordulóját jövő hétvégén Torinóban rendezik, az idény pedig március 8. és 10. között a Szófiában sorra kerülő világbajnoksággal zárul.
Reklám