Megdőlt az áramfogyasztási csúcs kedden

A kiemelkedő adat az időjárással indokolható

Gazdaság
  • 2019.01.09. - 12:34

Kedden a negyedórás átlagteljesítmény 6884 megawattos csúcsértékével megdőlt az áramfogyasztás rekordja Magyarországon - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. szerdán az MTI-vel.

A közlemény az időjárással indokolja a kiemelkedő áramfogyasztást. A terhelés nem okozott gondot a villamosenergia-rendszer számára - írták. 

A rendszerterhelés eddigi csúcsát, 6869 megawattot tavaly december 19-én mérték.

Reklám