Megbírságolták a Marost szennyező radnóti hőerőművet

Szalmabálákkal szűrték a folyó vizét, a partokról pedig próbálták eltávolítani az olajos iszapot

Krónika
  • 2018.04.17. - 16:38

A román hatóságok 140 ezer lej (9,24 millió forint) bírságot róttak ki a radnóti (Iernut) hőerőműre, amelynek területéről pénteken mintegy egy tonna transzformátorolaj ömlött a Maros folyóba. A hőerőművet működtető SNGN Romgaz állami vállalat ellen ügyészségi vizsgálat is indult a folyószennyezés miatt.

radnóti erőmű
Reklám