Négy gazdasági tárgyú – két kereskedelmi, egy agrár- és egy gépgyártási – együttműködési megállapodást kötött Magyarország Marokkóval a kereskedelmi kapcsolatok intenzívebbé tétele érdekében a két ország gazdasági vegyes bizottságának tegnapi ülését követően, Budapesten

(Képünkön Abbdellatif Belmadani, a Marokkói Exportőrök Szövetségének elnöke és Ducsai-Oláh Zsanett, a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezérigazgatója). Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára az ülést követően reményét fejezte ki, hogy egy-másfél éven belül számos konkrét befektetés valósul majd meg. Az államtitkár kiemelte: Marokkó a legnagyobb befektető a frankofón nyugat-afrikai régióban, ahol Magyarországnak segítséget nyújthat a piacra lépésben, amit mi a saját kereskedelmi területünkön meglévő tapasztalatainkkal viszonozhatunk. A felek továbbá megvizsgálják egy Rabat-Budapest közötti közvetlen légi járat alapításának lehetőségét is. Mohammed Abbou, Marokkó külkereskedelemért felelős delegált minisztere szerint a tárgyalások során pozitív irányba mozdult el a kétoldalú együttműködés-keresés, ami tovább erősítheti a beruházásokat is.



