Határozatban próbálja meg rendezni a marosvásárhelyi önkormányzat a Római Katolikus Teológiai Líceum sorsát, és válságstábot is felállított. Az iskolavédő civilek óvatosan mernek csak bizakodni.
Emlékezetes, a líceum kálváriája a tanév elején kezdődött, amikor a Korrupcióellenes Ügyészség és a megyei tanfelügyelőség kettős szorításba fogta az alapítási okiratokban tapasztalható adminisztrációs hibákra hivatkozva, a különféle hivatalok pedig – a várostól a prefektúrán át a tanügyi minisztériumig – csak az időt húzták, és pingpongoztak az intézményért harcoló szülői-tanári közösséggel. A rendeletből kettő az iskola létrehozását írja elő, a harmadik pedig válságstáb felállításáról rendelkezik, amelynek feladata az intézmény ügyeinek egyengetése.
Persze kérdés, hogy az önkormányzat határozatait elfogadja-e a megyei prefektúra, miközben olyan kérdések lógnak a levegőben, mint hogy az alapítást törvénytelennek kimondó bírósági döntés nélkül nem lehet új alapító okiratot létrehozni, s hátravan még a tanfelügyelőség láttamozása, no meg még számos lépés. „Majd akkor bontunk pezsgőt, ha a megadott május 15-i határidőig mindent sikerül elintézni, és az iskolánk iratai már Bukarestben vannak” – jelentette ki Csíky. Kiemelte: a válságstáb sok terhet levesz a civilek válláról, de a negyedszázada nem tapasztalt mértékű összefogásnak köszönhetően a vásárhelyiek még inkább magukénak érzik majd az iskolát.



