Még karácsony előtt megkapják a tízezer forintnyi Erzsébet-utalványt a nyugdíjasok

Az utalványra 2,7 millió, nyugdíjban vagy nyugdíjszerű ellátásban részesülő ember jogosult - mondta Novák Katalin

Belföld
  • 2017.11.16. - 09:29

Még karácsony előtt megkapják a 10 ezer forintnyi Erzsébet-utalványt a nyugdíjasok, amit az előző évhez hasonlóan most is a postások visznek majd ki - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért is felelős államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Novák Katalin közölte, az utalványra 2,7 millió, nyugdíjban vagy nyugdíjszerű ellátásban részesülő ember jogosult. A juttatást azok is megkapják, akik novemberben vagy decemberben mennek nyugdíjba - tette hozzá.

Ezzel is elismerik a már nyugdíjba vonultak korábbi teljesítményét - mondta az államtitkár.

Emlékeztetett, Erzsébet-utalványt tavaly osztottak először a jó gazdasági teljesítménynek köszönhetően.

Reklám