Bár komoly áttörést nem sikerült elérnie a bevándorlásellenes Svéd Demokraták (SD) pártnak a parlamenti választásokon szerzett 17,6 százaléknyi vokssal, a párt vezetője, Jimmie Akesson a választások győzteseként aposztrofálta a formációt, s most még elégedettebb lehet: az idei 49 után a számlálások szerint járó 62 mandátum helyett 63-mal számolhat a párt.
Ugyanis – mint azt a dpa német hírügynökség hétfőn este megírta – egy göthenburgi szavazóhelyiségben elkövetett számlálási hiba miatt változott a mandátumok elosztása, az SD pedig egy képviselői hellyel többet nyert. A baloldali blokk – amely a zöldeket, a szociáldemokratákat és a Baloldali Pártot tömöríti – 144 képviselői helyet szerzett meg, míg a konzervatív Méréskelt Párt, Centrum Párt, Kereszténydemokraták és Liberálisok jobbközép koalíciója 142-t, most pedig indulhat a birkózás a kormányalakításért.