Másodfokú viharjelzést adtak ki öt keleti megyére

Az intenzív esőzéseket viharos szél kísérheti

Krónika
  • 2017.06.21. - 10:41

Másodfokú viharjelzést, vagyis narancs riasztást adott ki Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szerdán.

Mont az OMSZ honlapján olvasható: szerdán napközben keleten, északkeleten több helyen, másutt elszórtan várható zivatarok kialakulása.

A zivatart a rövid ideig tartó intenzív csapadék mellett viharos, 70-80 kilométeres sebességet elérő szél kísérheti. Legnagyobb eséllyel északkeleten, illetve az Alföld keleti felén heves vihar is előfordulhat, akár 90 kilométer/ órás szélrohamokkal, amit nagy méretű 2-4 centiméteres jég kísérhet - közli az OMSZ.

Reklám