Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya csalódott volt a szerdai, olaszoktól elszenvedett 12–5-ös vereség után a Barcelonában zajló Európa-bajnokságon.
„Még az éjjel megnéztük a stábbal az összecsapás felvételét, látni szerettük volna, mi az, ami kicsúszott a kezünkből. Annak ellenére azonban, hogy az eredmény kellemetlen, mindenképpen pozitívum, hogy fizikailag nem daráltak be minket az olaszok” – mondta. Hozzátette, olyan hibákat követtek el, amelyekre előre készültek, elöl rosszul éltek a nehezen kialakított lehetőségekkel. A vereség azt jelenti, hogy ha ma, a csoport utolsó mérkőzésén a magyar csapat legyőzi a németet, akkor a második helyen végezve a nehezebb ágra kerül, és amennyiben túl is jut a C jelű négyes harmadikján – várhatóan a hollandokon –, már a negyeddöntőben összekerülhet a címvédő, olimpiai bajnok szerb együttessel. A női válogatott oroszok elleni találkozója lapzárta után ért véget.