Csókay András, Pataki Gergely és Hudák István vállalkoztak egyedül Rabia és Rukiya, a fejüknél összenőtt bangladesi sziámi ikrek szétválasztására – tudta meg a Blikk. A gyerekek koponyájuknál nőttek össze, és bár az agyuk külön-külön kifejlődött, az agykéreg összetapadt.
Közös volt a fő agyi szállítóér-hálózatuk is. A magyar orvoscsapat múlt vasárnap utazott a bangladesi fővárosba, Dakkába. Három órán keresztül érfestéssel vizsgálták a kislányok agyi keringését, majd egy ötórás beavatkozás következett. Húsz százalék esély volt arra, hogy a kétéves gyerekek meghalnak, de végül mosolyogva ébredtek fel az altatásból, és agyuk most már külön-külön működik.



