Magyarok választották szét a sziámi ikreket

Mosolyogva ébredtek fel

Krónika
  • 2018.03.06. - 02:21

Csókay András, Pataki Gergely és Hudák István vállalkoztak egyedül Rabia és Rukiya, a fejüknél összenőtt bangladesi sziámi ikrek szétválasztására – tudta meg a Blikk. A gyerekek koponyájuknál nőttek össze, és bár az agyuk külön-külön kifejlődött, az agykéreg összetapadt.

Közös volt a fő agyi szállítóér-hálózatuk is. A magyar orvoscsapat múlt vasárnap utazott a bangladesi fővárosba, Dakkába. Három órán keresztül érfestéssel vizsgálták a kislányok agyi keringését, majd egy ötórás beavatkozás következett. Húsz százalék esély volt arra, hogy a kétéves gyerekek meghalnak, de végül mosolyogva ébredtek fel az altatásból, és agyuk most már külön-külön működik.

Reklám