Magyar kereskedelmi központ nyílt Sanghajban

Szijjártó Péter közölte, Kína további hat nagyvárosában hoznak létre képviseletet, hogy segítsék a magyar vállalkozások érvényesülését az ország piacán - Orbán Viktor is megérkezett a kínai metropoliszba

Gazdaság
  • 2018.11.04. - 10:28

Magyarország időben felismerte, hogy a kínai piac óriási lehetőséget biztosít a jó minőségű magyar termékeknek és szolgáltatásoknak - nyilatkozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Sanghajban a közmédiának, miután magyar kereskedelmi központot nyitott a Kína gazdasági központjának számító városban.

orbán sanghaj érkezés

A kormányfő hétfőn felszólal az Expo helyszínén zajló nemzetközi gazdasági és ipari fórum plenáris ülésén, majd Hszi Csin-ping kínai államfővel és a többi részt vevő ország delegációvezetőjével együtt megtekinti a kiemelt pavilonokat. 

A nap folyamán miniszterelnök a tervek szerint kétoldalú megbeszélést is folytat a kínai elnökkel - mondta Havasi Bertalan, hozzátéve: kedden Orbán Viktor nyitja meg a magyar országpavilont, majd a legnagyobb kínai vállalatok vezetőivel tárgyal.

Reklám