Az emberek akkor hajlandók kifizetni az emelt albérleti díjat, ha megfelelő szolgáltatást kapnak a pénzükért.
A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa azt hangsúlyozta, hogy a lakás nem feladat, hanem a saját tér és a nyugalom terepe kell hogy legyen. A bérlők végigdolgozzák a napot, és egy olyan minőségű ingatlanba szeretnének hazamenni pihenni és aludni, ahol érzik, hogy nem a semmiért mentek reggel munkába. Hozzátette, az utóbbi időben egyszerűsödött az adózás, aminek velejárója, hogy a számlázást és a tiszta jogviszonyt is elvárják a bérlők. Megemlítette az állagmegőrzés fontosságát is, például a fűtőberendezések és a klíma éves karbantartását, ennek költsége 10-15 ezer forintra is rúghat. Érdemes bérleti szerződésben kikötni, hogy mely költségeket kinek kell vállalnia. Ezt bármikor újra lehet tárgyalni, ugyanúgy, mint a rezsifizetés módját vagy a szerződés időtartamát – mondta Gadanecz Zoltán.



