Levelet kaptak a Magyar Tudományos Akadémia kutatói, miután lapunk megírta: a kormánnyal való legutóbbi egyeztetésen az elvekben a feleknek sikerült megegyezniük.
Lovász azt követően fordult a kutatókhoz, hogy a Magyar Hírlap megírta: lapunk birtokába került az a jegyzőkönyv, amely az ITM és az MTA közötti, múlt pénteki tárgyaláson készült. Bár a köztestület kedd esti tájékoztatása szerint az elnökség álláspontja változatlan, vagyis továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a kutatóintézet-hálózat a köztestület égisze alatt maradjon, a február 22-i egyeztetésen a vita már nem arról szólt, hogy a kutatóintézeteknek az Akadémiától és a kormánytól is függetlenül kell-e működniük. A tárgyalófeleknek abban nem sikerült megállapodni, hogy a költségvetési törvényben külön fejezetként jöjjön-e létre egy, a köztestülettől leválasztott kutatási alap, amelynek alapkezelője egy, az Akadémia és a kormány által közösen meghatározott menedzsment, vagy pedig – Palkovics László eredeti elképzelésének megfelelően – egy vagyonkezelő alapítvány lenne. Az MTA jelen lévő képviselői támogatandónak tartották azt az innovációs és technológiai miniszter által felvázolt tervet, miszerint létrehoznának önálló költségvetési fejezetként egy alapot és egy alapkezelő testületet paritásos alapon, utóbbi irányítaná az önállóan működő kutatóintézeteket.



