Letették a Mercedes-Benz gyár új képzési központjának alapkövét Kecskeméten

Varga Mihály szerint a cég beruházásai azt mutatják, hogy hosszú távon gondolkodnak a városban, a régióban és Magyarországon

Gazdaság
  • 2017.09.21. - 14:42

Letették a Mercedes-Benz gyár új képzési központjának alapkövét csütörtökön Kecskeméten, az intézmény elsősorban a duális képzésben részt vevő középiskolások és felsőoktatási hallgatók gyakorlatának helyszíne lesz. A több mint 3 milliárd forintos beruházást a magyar állam 622 millió forinttal támogatja. 

varga mercedes képzési központ
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. kecskeméti gyárában több mint 190 ezer kompakt autó készült tavaly. A cég mintegy 4 ezer munkavállalót foglalkoztat jelenleg. A Mercedes-Benz 2018-ban elkezdi megépíteni második gyárát Kecskeméten, 1 milliárd eurós beruházás keretében. 

Reklám