Negyvenkilenc lengyel rendőr érkezett a déli határ védelmének segítésére vasárnap - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.

A lengyelek a visegrádi négyek határrendészeti együttműködésének keretében érkeztek, és október 29-éig teljesítenek szolgálatot Magyarországon - írták a police.hu-n.
A lengyel kontingenst Papp Károly országos rendőrfőkapitány köszöntötte ünnepélyes keretek között Budapesten, a Készenléti Rendőrség központjában.
A rendőrök feladata a zöldhatár őrzése, gyalogos, gépkocsizó járőrszolgálat és figyelőszolgálat ellátása - írták, hozzátéve: a kontingens terepjárókkal és kézi hőkamerákkal támogatja a határszakasz védelmét.
A lengyel rendőrök saját egyenruhájukban és felszerelésükkel látják el feladataikat. Csak magyar rendőr felügyelete mellett intézkedhetnek - olvasható a közleményben.



