Lemondta a válogatottságot a szlovákok csapatkapitánya

Martin Skrtel összesen 103 alkalommal lépett pályára északi szomszédunk nemzeti együttesében

Sport
  • 2019.02.23. - 15:54

Váratlanul lemondta a válogatottbeli szereplést Martin Skrtel, a magyar együttessel azonos labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőcsoportban lévő szlovák nemzeti tizenegy csapatkapitánya.

skrtel
Martin Skrtel (jobbra) az angol Dele Allival küzd a labdáért egy 2017-es vb-selejtezőn. Fotó: AFP/Nurphoto/Kieran Galvin
A 34 éves védő pénteken közösségi oldalán jelentette be döntését, ami azért meglepő, mert korábban azt mondta, a 2020-as selejtezősorozat végéig játszik a szlovák válogatottban.

"Tizenöt év után úgy döntöttem, visszavonulok a nemzeti csapattól. Mindig is megtiszteltetés és dicsőség volt a szlovák mezt viselni, arra pedig különösen büszke vagyok, hogy kapitánya lehettem a csapatnak" - írta Instagram-oldalán Skrtel. A Fenerbahcéban játszó középső védő hozzátette, nehéz otthagynia "a második családját", de az időt nem tudja megállítani, és 34 évesen úgy érzi, eljött a pillanat, hogy másoknak adja át a helyét. Skrtel összesen 103 alkalommal szerepelt a szlovák válogatottban.

Rajta kívül további két tapasztalt játékos, a Marseille 33 éves védője, Tomas Hubocan és a szintén 33 esztendős támadó, a Cipruson légióskodó Adam Nemec is pénteken jelentette be, hogy elköszön a nemzeti csapattól.

A március 21-én induló Eb-selejtezőt a magyar csapat Szlovákia vendégeként, Nagyszombaton kezdi.

Reklám