Lecsapott az Iszlám Állam egy szíriai falura

Az öngyilkos merénylők és fegyveresek kurd lázadókkal kerültek összetűzésbe

Külföld
  • 2017.05.02. - 13:00

Támadást hajtottak végre kedden az Iszlám Állam terrorszervezet harcosai egy északkelet-szíriai faluban; a váratlan rajtaütésben legalább 22 ember, köztük több, a harcok elől menekülő civil meghalt - közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) és kurd aktivisták.

A Szíriában kiterjedt aktivistahálózattal rendelkező, nagy-britanniai székhelyű emigráns szervezet úgy értesült, hogy a támadást Rájm Szleibi faluban követték el, ahol az Iszlám Állam elől menekülőknek - szíriaiaknak és irakiaknak - otthont adó ideiglenes tábor működik. A szervezet szerint legalább öt öngyilkos merénylő felrobbantotta magát a menekülttáborban, illetve annak közelében, majd a támadók heves tűzharcot folytattak az Egyesült Államok támogatását élvező Szíriai Demokratikus Erők (SDF) tagjaival. Az arab és kurd harcosokból álló tömörülés az Iszlám Állam ellen harcol a térségben.

Az OSDH közlése szerint a támadásban civilek és az SDF tagjai vesztették életüket. Az összetűzésekben harminc ember megsebesült. Rámi Abdar-Rahmán, az OSDH igazgatója azt mondta, elképzelhető, hogy a támadók Irakból érkeztek.

Korábban az OSDH 24-re tette a halálos áldozatok számát. Egy névtelenséget kérő kurd aktivista pedig korábban azt közölte, hogy a támadásban 22-en haltak meg, többségükben menekült nők és gyerekek.

Reklám