Az a Wild Oats XI nevű ausztrál hajó nyerte a 74. Sydney–Hobart vitorlásversenyt, amely tavaly is elsőként a célba, de attól a diadaltól megfosztották, mivel a rajt után csaknem nekiment egyik nagy vetélytársának, így végül az LDV Comanche lett a győztes.
A több mint ezer kilométeres távú verseny a történetének legszorosabb hajrájában dőlt csak el. A sydney-i rajt után a címvédő vezetett, de Mark Richards kormányos és legénysége előbb megelőzte a Comanche és a Black Jack nevű vitorlásokat, majd a Derwent folyón növelni is tudta előnyét. Az immár kilencszeres győztes időeredménye 1 nap, 19 óra 11 perc 14 másodperc. „A körülmények nem voltak jók, mert gyenge volt a szél, de a kemény felkészülésnek meglett az eredménye. Ilyen fantasztikus győzelem után szégyen lenne, ha nem folytatnánk” – nyilatkozta a győztes hajó kapitánya. Az egyik leghíresebb tengeri regattán az idén először magyar hajó is indult, de az M3 Team Hungary árbóca eltört, így az Ormándlaki Áron vezette egység feladta a versenyt.



