Még egy hétig látható a Bacon, Freud és a Londoni Iskola festészete című kiállítás a Nemzeti Galériában. A 20. század második felének figurális brit festészetét bemutató tárlat január 12-i finisszázsára különleges programokkal készülnek.

A Galéria közleménye szerint a finisszázs nem elsősorban a zárásról szól, hanem a kiállításhoz kapcsolódó értelmezések bővítéséről és továbbgondolásáról. Ennek jegyében január 12-én a látogatók a kiállítás társkurátora, Fehér Dávid vezetésével nézhetik végig a tárlatot, emellett meghallgathatják Radák Eszter festőművésznek, illetve az ArtMagazin főszerkesztője, Topor Tünde vezetését is. A társművészek részéről Réti Anna táncelőadása és a Barcsay Jenő Emlékzenekar koncertje színesíti a finisszázs programját. A záró rendezvényen újabb pop-up kiállítás nyílik a Magyar Nemzeti Galériában a kortárs magyar képzőművészet fiatal és középgenerációs képviselőinek munkáiból. Képünkön Paula Rego festménye.



