Október elsején az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) elnevezése Nemzeti Népegészségügyi Központra (NNK) változik, vezetője az országos tiszti főorvos lesz. Az erről szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny hétfői számában jelent meg.
Ennek értelmében feladatai a járványügy, az egészségfejlesztés és a közegészségügy területére terjednek ki. Az utóbbihoz tartozik a környezet- és település-egészségügy, élelmezés-egészségügy, táplálkozás-egészségügy, sugáregészségügy, kozmetikai termékek egészségügyi megfelelősége, kémiai biztonság, valamint a gyermek- és ifjúságügy. Az NNK az ország egész területén illetékes, részt vesz az országos népegészségügyi programok kidolgozásában, és irányítja, szervezi, koordinálja a programok végrehajtásának területi és helyi feladatait, továbbá ellátja a szakfelügyeletet.



