Közérdekű munkára ítélték a Kossuth téri országzászló megrongálóját

Gyorsított eljárásban mondták ki az ítéletet, ami nem jogerős

Belföld
  • 2018.12.21. - 15:03

Gyorsított eljárásban közérdekű munkára ítélték rongálás miatt azt a férfit, aki a napokban egy demontráció során fekete festéket fújt a Kossuth téri országzászlóra - tudatta a Fővárosi Főügyészség pénteken közleményben.

A vád szerint a 31 éves férfi kedden este a Kossuth téri demonstráción a Parlamenttel szemben lévő országzászló 33 méter magas rúdjára fújta fekete festékkel 2,8 méter hosszan a "SZTRÁJK!" feliratot. A rendőrök a közelben elfogták az elkövetőt.

A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a férfit "falfirka elhelyezésével elkövetett rongálás vétsége" miatt gyorsított eljárásban bíróság elé állította. A bíróság pénteken tárgyalást tartott az ügyben, a férfit a váddal egyezően bűnösnek mondta ki és 312 óra közérdekű munkára ítélte. Az ítélet nem jogerős - áll a főügyészség közleményében.

(Képünk illusztráció!)

Reklám