Kivégezték az ideggázzal támadó japán szektavezért

Két merényletet is elkövetett

Krónika
  • 2018.07.07. - 01:43

Kivégezték pénteken Japánban az Aum Sinrikjo (Legfőbb Igazság) világvége hívő szekta alapítóját, Aszahara Sokót és hat bizalmas emberét is felakasztották. Aszahara, valódi nevén Macumoto Csizuo 1987-ben alapította a buddhizmust és a hinduizmust apokaliptikus víziókkal vegyítő szektát és hamarosan több tízezer követőjük volt szerte a világon.

A szekta a kilencvenes években két szarintámadást is elkövetett a szigetországban. A világvégehívők első támadásukat 1994-ben követték el Macumoto városban. Itt nyolc ember halt meg, és mintegy száznegyvenen sérültek meg. Világszerte akkor vált hírhedtté Aszahara Sokó, amikor 1995-ben második merényleténél a szekta szarin ideggázzal mérgezte meg a japán főváros metróhálózatát. A merényletben tizenhárom ember halt meg, és több mint hatezren különböző mértékű egészségkárosodást szenvedtek.
Reklám