Kína gázfogyasztása 50 százalékkal 300 milliárd köbméterre nő 2020-ra - mondta el egy pekingi konferencián a Beijing Gas Group vezetője.
A G20-ak energetikai minisztereinek ülésén a vállalatvezető arról számolt be, hogy Kína energiafelhasználásában a gáz aránya a jelenlegi 6 százalékról 10 százalékra emelkedik az évtized végére.
Az ázsiai ország számításai szerint, ha gázzal helyettesítenék a szenet, akkor Kína éves gázszükséglete 700 milliárd köbméterre nőne. "Kína fokozatosan föl akarja váltani a szenet földgázra, ami jelentős keresletnövekedéssel jár, ez pedig hozzájárul a globális gáztermelés bővüléséhez - mondta a Beijing Gas Group vezetője.
Kínában tavaly 4 milliárd tonna szenet és 191 milliárd köbméter fölgázt használtak fel.



