Kiállítással emlékeznek meg a Pesti Vigadó elődjéről

A Redoute évei

Kultúra
  • 2018.01.15. - 01:13

Ingyen látogatható kiállítással emlékeznek meg a Pesti Vigadóban arról, hogy az épület elődje, a Redoute 185 évvel ezelőtt nyílt meg.

A tárlat február 4-ig látható. A pesti klasszicista építészet egyik csúcsteljesítményét jelentő és a városképet alapvetően meghatározó Redoute 1833. január 13-án nyílt meg. A Pollack Mihály tervei alapján megszületett épület rövid idő alatt a város kedvelt társasági és kulturális helyszíne lett, emellett népszerű hangversenyterem. Az MTI szerint a Redoute-ban rendezték meg az első magyarországi kortárs képzőművészeti kiállítást, majd 1848-ban az első népképviseleti országgyűlést is. Az épület az 1848–49-es forradalom és szabadságharc során Buda ostromakor megsemmisült.

Reklám