A sokáig jól játszó magyar válogatott 31-29-re kikapott a spanyol csapattól a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó előtti, keddi fordulójában. Nagy László kilencszer volt eredményes.
A vereség azt jelenti, hogy ha este a svédek legyőzik a dánokat, akkor a magyarok matematikai esélyüket is elveszítik, hogy ott lehessenek a riói olimpián. Ellenkező esetben még halvány remény marad az ötkarikás selejtezős részvételre, de ehhez mindenképpen szerdán le kell győzni a svédeket.
Középdöntő, 2. csoport (Wroclaw)
2. forduló:
Spanyolország-Magyarország 31-29 (15-15)
----------------------------------------

Később:
Svédország-Dánia 20.30
Szerdán játsszák:
Svédország-Magyarország 16.00
Dánia-Németország 18.15
Spanyolország-Oroszország 20.30
Az állás: 1. Dánia 6 pont/3 mérkőzés (88-70), 2. Németország 6/4 (115-106), 3. Spanyolország 6/4 (110-107), 4. Oroszország 3/4, 5. Svédország 1/3, 6. Magyarország 0/4


