Kezdődik a cseh filmek karneválja

Kultúra
  • 2017.02.13. - 00:40

Az idén már négy helyszínen, Budapest mellett Debrecenben, Miskolcon és Szegeden is várják a nézőket a Cseh Filmkarneválra február 22. és március 14. között – közölte a távirati iroda.

A Filmkarnevált Petr Václav társadalmi drámája, a Sosem vagyunk egyedül nyitja február 22-én a Toldi Moziban. Másnap Az Én, Olga Hepnarová című drámát mutatják be, amely egy megtörtént esetet dolgoz fel: a címszereplő Olga volt Csehszlovákiában az utolsó halálra ítélt nő. Az FC Roma című, Rozálie Kohoutová és Tomás Bojar jegyezte film az emancipáció témáját járja körbe a Tigris elmélet című filmhez hasonlóan, amely az emancipáció nemek közti mellékhatá­sait térképezi fel. A pesti vetítéssorozatot február 26-án Jan Hrebejk filmje, A tanítónő zárja. A filmeket március 3. és 5. között a miskolci Művészetek Háza - Béke Art-moziban, március 8. és 10. között a szegedi Grand Café-ban, március 12. és 14. között pedig a debreceni Apolló moziban lehet megtekinteni.

Reklám