Kevés a hal a Balatonban

Fazekas Sándor: Az éttermekbe évtizedek óta máshonnan érkezik a hal

Gazdaság
  • 2016.09.07. - 09:46

Kevés hal van a Balatonban, ezért már évek óta más területekről érkezik az ottani vendéglőkbe a hal - mondta a földművelésügyi miniszter szerdán az M1 aktuális csatornán.

Fazekas Sándor kiemelte: a balatoni halgazdaságot 2013-ban számolták fel, az utolsó halászati évben 78 tonna halat fogtak, ebből mintegy 200-220 ezer adag ételt lehet készíteni. Ez a mennyiség egy jobb hétvégén elfogy a Balatonnál - mondta a politikus. Hozzátette: a Balatonnál komoly probléma volt túlhalászás, a tó regenerálódásához évek kellenek, hiszen a cél az, hogy minél nagyobb legyen a tó halállománya.

Reklám