Döntött a főváros: a VII. kerületben, a volt Verseny utcai piac területén rendezik be Budapest egyetlen tranzitzónáját – nyilatkozta tegnap Tarlós István főpolgármester az M1-nek.
Tarlós István azt mondta, a kerületi lakosokat vélhetően nem zavarja majd a bevándorlók számára kialakított terület, ugyanis a helyszín közelében nincsenek lakóházak. „Nem okoz majd különösebb feszültséget az új zóna, amit szándékosan helyezünk a Keleti pályaudvar közelébe, hátha mégis sikerül távozásra serkenteni a menedékkérőket” – tette hozzá a főpolgármester, aki kitért arra is, hogy a problémát országosan kell megoldani, a kormány pedig „egyáltalán nincs könnyű helyzetben”. Úgy fogalmazott, támogatja a kormány azon törekvéseit, hogy azokat az illegális bevándorlókat, akik nem tudják magukat igazolni, nem szabad beengedni az országba, a valódi menekülteket pedig „tovább kell engedni”. Szintén tegnap a Kossuth rádióban úgy nyilatkozott, reméli, hogy a parlament hamarosan olyan döntést hoz, amely „ezt a helyzetet kezelhetőbbé teszi”.



