Jelenleg a legfontosabb feladat a határok védelme, az unió által tervezett kvótarendszerre pedig nincs szükség, mert az csak „álmegoldást jelent” – összegezte a Fidesz álláspontját szombaton Pelczné Gál Ildikó, a párt európai parlamenti képviselője, aki a kialakult helyzetért az Európai Unió elhibázott bevándorláspolitikáját okolja.
A képviselő szerint a helyzetet súlyosbítja az unión belül tapasztalható zavarodottság, mert a felelős vezetők „kettős beszédet folytatnak”, ami rendkívül súlyos károkat okoz. „Nap mint nap kijelentik, hogy be kell tartani a schengeni és a dublini szabályokat, miközben felelőtlen módon bátorítják a bevándorlókat” – mondta Pelczné Gál Ildikó, majd rámutatott, Magyarország nem tud mást tenni, mint hogy felelős tagállamként minden, számára előírt törvényt betart. Meglátása szerint a menekültek bátorítása miatt már felütötte fejét az agresszió, az érintettek nem hajlandók regisztráltatni magukat, illetve nem veszik igénybe a befogadóállomások adta lehetőségeket sem. Kijelentette, az európai unió nem ad segítséget Magyarországnak a probléma megoldásához, s a kialakult helyzet mindaddig nem fog megoldódni, amíg az unió vezető politikusai nem nyilvánítják ki, hogy „nem lehet mindenkit befogadni”.



