Nyolc kameruni sportoló eltűnt a Nemzetközösségi Játékokon a versenyzői faluból.

A játékok szervezői az ügy kirobbanását követő sajtótájékoztatójukon arra hívták fel valamennyi Ausztráliába érkezett sportoló figyelmét, hogy tartsák tiszteletben a szabályokat és a vízumok érvényességét.
"Annyit mondanék csak, hogy amíg itt vannak, mindenki élvezze Ausztráliát, köztük a kameruniak és más sportolók is. Tartsák be a törvényeket, és tartsák észben, hogy ebben az ország milyen rendszer működik" - mondta Peter Beattie, a szervezőbizottság elnöke.
Ausztráliában szigorúak a külföldiekre vonatkozó szabályok, az egyik kormánytag már januárban felhívta a Nemzetközösségi Játékokra készülő versenyzők figyelmét, hogy kitoloncolják az országból azokat, akik a vízumuk lejárati idejét követően még ott tartózkodnak.



