Jó a készpénzes cafeteria fogadtatása

Gazdaság
  • 2016.06.07. - 00:48

Előnyösnek tartaná a készpénzes cafeteriajuttatást az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ). A szövetség tegnapi közleményében kiemelte: a juttatásban részesülő alkalmazottak szabadon költhetik el az összeget bármilyen áru vagy szolgáltatás vásárlására, és kedvezőnek tartják azt is, hogy az Erzsébet-utalvánnyal járó költségek és veszteségek a készpénzes rendszerben megszűnnek.

Az OKSZ hangsúlyozta: a cafeteriaszabályok egyik legfontosabb várható módosítása, hogy az Erzsébet étkezési utalvány megszűnne, ugyanakkor százezer forint cafeteriajuttatás készpénzben lenne adható. Az Erzsébet-utalvány négy kézen fordul meg, ami nem kevés költséggel és adminisztrációval jár: az utalványt a munkáltató megrendeli, átadja az alkalmazottnak, aki beváltja, majd az utalványt elfogadó boltos, vendéglős az elszámolás során visszajuttatja a kibocsátónak – fejtették ki a közleményben.

Az étkezési utalványok piaca tízmilliárdos nagyságrendű költséget jelent a munkaadóknak és a beváltóhelyeknek, valamint ehhez még hozzá lehet számítani a beváltatlan utalványokat is, több milliárd forint értékben, ezek szűnnek meg az új rendszerben. A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma a kormány által benyújtott cafeteriajavaslat visszavonását követeli, mert a kormány ezzel ismét háttérbe szorítaná a közszolgálati munkavállalókat.

Reklám