Jelentős támogatás a baromfitartóknak

Összesen közel 23 milliárd forintnyi forrás sorsáról döntött a Miniszterelnökség

Gazdaság
  • 2017.10.19. - 16:56

A Vidékfejlesztési program keretében 22,6 milliárd forinttal támogatta 207 baromfitartó telep korszerűsítését a Miniszterelnökség.

Közölték, hogy a támogatásra jelentős túligénylés érkezett, ezért bővítették a 20 milliárd forintos keretet. A kérelmek elbírálása és értékelése, valamint a benyújtott kifogások elbírálása nem zárult még le, ezért a megítélt támogatások összege és a nyertes projektek száma tovább nő a következő napokban - írták. 

A Miniszterelnökség az elmúlt hetekben csaknem 77 milliárd forint beruházási támogatást ítélt meg sertés- és a szarvasmarha-, valamint baromfitartó gazdaságok állattartó telepeinek fejlesztésére.

A nyertes pályázók kérelmei az ügyfélkapukon hamarosan jóváhagyott státuszba kerülnek, a támogatói okiratokat elektronikus úton kapják meg az érintettek - áll a csütörtöki közleményben.

Reklám