Több ezer palesztin vett részt a Gázai övezet határánál, a sorozatban már a harmadik pénteken zajló erőszakos tüntetéseken. Egy tüntető életét vesztette, a sebesültek száma palesztin közlés szerint megközelíti az ezret.

A demonstrációk kezdete óta eltelt három héten összesen huszonhét palesztin vesztette életét a határ mentén, s a Hamász legalábbis május közepéig, Izrael kikiáltása hetvenedik évfordulójáig, és az amerikai követség Jeruzsálembe költöztetéséig akarja folytatni a péntekenkénti határzavargásokat.



