Ígérete ellenére nem szállít a monopolhelyzetben lévő üveggyár, ellehetetlenülhet a konzervipar

Veszélyben a meggybefőttgyártás is

Gazdaság
  • 2018.03.07. - 01:00

Ellehetetlenítheti a magyar konzervipart, és tönkreteheti a termelőket az O-I Manufacturing Magyarország Kft., mivel a húsznál több országban telephellyel rendelkező multinacionális cég ígérete ellenére nem biztosítja a magyar konzervipari cégeknek a termékeikhez szükséges üveget orosházi öblösüveggyára kohójának felújítási munkái alatt – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Mintegy százmillió befőttesüveg hiányzik a hazai piacról, amelyet máshonnan csak részben, bizonytalan minőségben és nehezen tudnak pótolni. Az O-I orosházi üveggyárának leállása legnagyobb mértékben a meggybefőtt gyártását veszélyezteti. A hazai meggytermelők évente 80–90 ezer tonna meggyet állítanak elő, amelynek 90–95 százaléka befőttként kerül a fogyasztókhoz. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felszólítja a monopolhelyzetben lévő vállalatot, hogy ne hagyja magára magyarországi partnereit az általa okozott kaotikus helyzetben. A konzervipari cégek tájékoztatása szerint az O-I üveggyár 2017 szeptemberében azt ígérte hazai partnereinek, hogy a befőttesüveg-igényüket az idei évben kielégíti, azonban decemberben a konzervgyárak azt a jelzést kapták, hogy ez mégsem teljesül.

Reklám