Hullámsírba küldték az orvhalász hajókat az indonéz hatóságok

Felrobbantották a bárkákat

Krónika
  • 2018.08.23. - 00:31

Százhuszonöt, többségében külföldi orvhalász hajót süllyesztett el Indonézia, amely szigorítani kívánja az ellenőrzést a parti vizein.

A hajókat hétfőn süllyesztették el tizenegy helyszínen Indonézia különböző részeiben – jelentette be szerdán egy minisztériumi vezető. A műveletet nem jelentették be előre, mert nem akartak feszültséget okozni a szomszédos országokkal való kapcsolatokban. Indonézia 2014 októbere óta négyszáznyolcvannyolc orvhalász hajót süllyesztett el, többnyire robbanószerek segítségével. A hétfőn elsüllyesztett hajók közül nyolcvanhat vietnami, húsz malajziai és tizennégy Fülöp-szigeteki zászló alatt hajózott. A több, mint tizenhétezer szigetből álló Indonézia nagy kiterjedésű kereskedelmi övezetre tart igényt, amelyre gyakran behatolnak külföldi halászhajók.
Reklám