A Fidesz Elnökségének döntése alapján a párt Hollik Istvánt jelöli a Hirt Ferenc halála miatt megüresedett országgyűlési képviselői helyre.
A nagyobbik kormánypárt szerdán délután kiadott közleményében azt írta, a döntésről a Nemzeti Választási Bizottságot hivatalosan is értesíteni fogják.
A 2018 tavaszi választáson a kormánypártok országos listájáról a parlamentbe jutott Hirt Ferenc december 6-án hunyt el.
Az NVB eredetileg a lista következő, 87. helyén álló Csizi Péternek adta volna a mandátumot, ő viszont írásban jelezte, hogy nem kívánja átvenni azt.
Hollik István korábban a KDNP színeiben már volt parlamenti képviselő, a tavalyi voksoláson azonban nem került be az Országgyűlésbe. A választások után a Fidesz-KDNP frakciószövetség szóvivőjeként tevékenykedett, aztán tavaly november végén kormányszóvivővé nevezték ki Kovács Zoltán helyett.



