Háromból három magyar győzelem: a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém és a Szeged is nyert, a női válogatott pedig a második Európa-bajnoki mérkőzése után is ünnepelhetett Minszkben.
A háromszázezer lakosú fehérorosz város, Breszt csapatának erősségét jelzi, hogy a BL első fordulójában legyőzte a Kielce csapatát, szombaton pedig a 45. percben döntetlenre állt (22–22) a magyar bajnokkal szemben. Az ismét gólerős Lékai Márton és remekül védekező és irányító Nagy László vezetésével a hajrára a Veszprém átvette a vezetést, és végül 29–26-ra nyert. A Szeged a svéd IFK Kristianstad csapatát fogadta az A csoportban, s a legcsekélyebb megerőltetés nélkül 36–27-re nyert. Már a félidőig eldőlt minden (20–11). Megoldotta a kötelező feladatot a magyar női válogatott is, amely Minszkben csatázott a fehérorosz csapattal. Kim Rasmussen válogatottja a hat gólt dobó Görbicz Anita vezérletével 25–18-ra nyert.



