Hetvenezer ember hagyja el az otthonát Szalonikiben egy bomba miatt

Görögország második legnagyobb városában egy negyedtonnás háborús bombát találtak

Krónika
  • 2017.02.10. - 14:31

Mintegy 72 000 embert költöztetnek ki otthonából ideiglenesen a hatóságok vasárnap a Görögország második legnagyobb városának számító Szalonikiben egy második világháborús bomba hatástalanítása és eltávolítása végett.

A negyedtonnás bombát egy benzinkútnál végzett földmunka során, mintegy 5 méterre a felszín alatt fedezték fel még múlt héten. Katonai szakértők a hétvégén megpróbálják helyben hatástalanítani a bombát, a művelet időtartamát néhány órára becsülik.

A műveletet helyi idő szerint vasárnap hajnali hat órakor kezdik el. A rendőrség tájékoztatása szerint a bomba 2 kilométeres körzetében élőket buszokkal a körzetben található tornatermekbe, stadionokba és kávézókba szállítják.

Reklám