Visszatért tegnap a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) a bázis korábbi személyzete: Shane Kimbrough (balra) amerikai, illetve Andrej Boriszenko (középen) és Szergej Rizsikov (jobbra) orosz űrhajósokkal, a triót szállító Szojuz Kazahsztánban ért földet.

A negyvenkilenc éves Kimbrough veterán asztronauta, korábban tizenhat napot töltött az űrben az Endeavour nevű űrsikló egyik küldetésén. Az ISS eddigi parancsnoka egy honfitársának, Peggy Whitsonnak adta át a bázis irányítását, az egyik legtapasztaltabb űrhajósnő két hét múlva megdönti az űrben tartózkodás amerikai időrekordját.



