Hatalmas erőtartalék van a roma kultúrában és történelemben - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten, a roma holokausztra emlékező kulturális esten.
Balog Zoltán úgy fogalmazott: a mi kötelességünk, hogy fölszabadítsuk és a közös jövő szolgálatába állítsuk ezt a hatalmas erőtartalékot. Bízunk abban, hogy az emlékezés is ezt szolgálja - tette hozzá.
A miniszter rámutatott: Magyarországon ma már van irodalma, van visszaemlékezés-kultúrája a roma népirtás szörnyű tragédiájának, ezért ma már senki nem mondhatja, hogy "nem voltam tájékozott".



