Hat vádlott egyszerre vágta fel ereit egy moszkvai bíróságon

A helyzetük kilátástalansága miatt tiltakoztak

Krónika
  • 2017.11.17. - 14:32

Egyszerre vágta fel ereit a tárgyalóteremben hat, garázdasággal vádolt férfi pénteken egy moszkvai bíróságon.

Az Interfax orosz hírügynökség által csecsen származásúnak nevezett vádlottak megdöbbentő akciójukkal a helyzetük kilátástalansága miatt tiltakoztak.

Egyikük ügyvédje újságíróknak elmondta, hogy már 2015 óta tartják őket fogva egy éttermi verekedés miatt, és a bíróság pénteken is csak a letartóztatásuk meghosszabbítását mérlegelte. 

A rendőrség vizsgálatot indított az ügy körülményeinek, egyebek között annak megállapítására, hogyan vihetett be a tárgyalóterembe borotvapengét Umar-Hami Idriszov, Rambek Muszragilov, Sahman Abdujev, Aszlan Mahmutmerzajev, Samil Szadujev és Abdula Szatabajev. 

A vádlottak, akik a karjukat metszették fel, azonnali orvosi ellátásban részesültek.

Reklám