A héten több repülőgépet is karantén alá vontak az Egyesült Államokban, miután kiderült, többen megbetegedtek az utasok közül.
Először szerdán New Yorkban a Dubajból érkezett utasszállítónál rendeltek el zárlatot, miután néhányan köhögésre, torokfájásra és lázra panaszkodtak. Tíz embert vittek kórházba, ahol megállapították az influenza okozta a tüneteiket. Csütörtökön Philadelphiában további két gép esetében rendelték el a karantént, amelyek viszont Európából, Párizsból és Münchenből érkeztek. Kiderült, hogy mind a három repülőn voltak olyan utasok, akik Mekkában jártak, ahol influenzajárvány van kitörőben. Ez a ragály nem ritka a muszlimok hagyományos zarándoklata, a haddzs idején, amely idén augusztus 19-én kezdődött, és kétmillió ember vesz részt rajta.