Három repülőgépet vontak karantén alá

Influenzaszerű a megbetegedés

Krónika
  • 2018.09.08. - 00:41

A héten több repülőgépet is karantén alá vontak az Egyesült Államokban, miután kiderült, többen megbetegedtek az utasok közül.

Először szerdán New Yorkban a Dubajból érkezett utasszállítónál rendeltek el zárlatot, miután néhányan köhögésre, torokfájásra és lázra panaszkodtak. Tíz embert vittek kórházba, ahol megállapították az influenza okozta a tüneteiket. Csütörtökön Philadel­phiában további két gép esetében rendelték el a karantént, amelyek viszont Európából, Párizsból és Münchenből érkeztek. Kiderült, hogy mind a három repülőn voltak olyan utasok, akik Mekkában jártak, ahol influenzajárvány van kitörőben. Ez a ragály nem ritka a muszlimok hagyományos zarándoklata, a haddzs idején, amely idén augusztus 19-én kezdődött, és kétmillió ember vesz részt rajta.
Reklám