Három magyar duó az asztalitenisz Eb főtábláján

Vegyes párosban indulhatnak a versenyzők

Sport
  • 2016.10.19. - 13:21

Három magyar, illetve részben magyar duó szerepelhet a vegyes páros 32-es főtábláján a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A második, szerdai versenynap reggelén Szudi Ádám és Pergel Szandra kettőse már a második meccsét játszotta a selejtezőben, s ezt is sikerrel vívta meg, míg Nagy Krisztián és a horvát Andrea Pavlovic párosa először lépett asztalhoz, de számukra már az első győzelem a főtáblára jutást jelentette.

A legjobb 32 között alanyi jogon helyet kapott Póta Georgina és a finn-magyar állampolgárságú Oláh Benedek duója, így a hazai szurkolók szerda estétől három kettősnek is szoríthatnak a versenyszám főtáblás küzdelmeiben. 

A Tüskecsarnokban zajló, vasárnapig tartó egyéni kontinensviadalon 44 ország 254 játékosa, köztük 12 magyar versenyez.
  

Reklám