Gulyás Gergely: Nekünk ezzel semmi gondunk nincs, szívesen támogatjuk

A Fidesz frakcióvezetője egyetért azzal, hogy rendszeresen vessék össze a vagyonnyilatkozatokban szereplő adatokat a hatósági nyilvántartásokkal

Belföld
  • 2017.10.25. - 18:23

Semmi gondunk nincs ezzel a kezdeményezéssel, jó szívvel tudjuk támogatni - mondta Gulyás Gergely az Origónak azzal kapcsolatban, hogy a Kúria hitelesítette azt a népszavazási kérdést, amely azt célozta, hogy rendszeresenvessék össze a vagyonnyilatkozatokban szereplő adatok helytállóságát a hatósági nyilvántartásokkal.

A Fidesz frakcióvezetője szerint az ellenzék gyengesége miatt szokássá vált, hogy a parlamentben is megfogalmazható, és a kormánypártok által el nem utasított kérdéseket magánszemélyek népszavazási kérdésként fogalmaznak meg.

A népszavazás egy fontos, de kiegészítő intezménye a parlamentáris demokráciának - tette hozzá. Akkor van értelme, ha az Országgyűlés döntését a választópolgárok elfogadhatatlan tartják, nem akkor, ha a képviselők többsége egyetért egy javaslattal.

A frankicóvezető hozzátette, meglepve áll azelőtt, hogy semmi reakció nem érkezett arra a javaslatára,mely szerint a fél százalékot el nem érő politikia erőknek vissza kell fizetniük az államtól kapott kampánypénzeket.

Úgy látja, két dolgot tehet az ellenzék, vagy támogatják a javaslatot,vagy megszegik a szavukat, és nem támogatják, ebben az esetben viszont minden felelősség őket terheli a kampánytámogatással kapcsolatos esetleges visszaélésekért.

Reklám