Bill English új-zélandi miniszterelnök gratulált a 35. vitorlázó Amerika Kupán győztes Emirates Team New Zealand együttesének.
„Mindannyian ünnepeljük a sikereteket Új-Zélandon. Nagyon büszkék vagyunk rátok” – fogalmazott a kormányfő. A kihívó új-zélandi együttes nagy fölénnyel, 7–1-re nyert a címvédő Oracle Team USA ellen a Bermuda partjainál rendezett döntőben. Ez egyben azt is jelenti, hogy a sorozat 36. kiírása Új-Zélandon zajlik majd. A kupa 166 éves történetében az amerikaiak egyeduralmát 1983-ban az ausztrálok szakították meg. Aztán újra három amerikai diadal következett, majd 1995-ben az új-zélandiak nyertek, és címüket 2000-ben megvédték. Ugyancsak két sikert aratott egymás után a svájci Alinghi, 2010-től viszont ismét az amerikaiak birtokolhatták a kupát. Az Amerika Kupán ötvenlábas (15 méter) katamaránokkal versenyeztek az ezüst teáskancsóért, a világ legrégebbi sporttrófeájáért.



