Ránki Dezső kétszeres Kossuth-díjas zongoraművész és Csonka András, a Zeneakadémia kulturális igazgatója kapta a vasárnap este zárult 3. Cziffra György Fesztivál életműdíját.
A 18 év alattiaknak járó Ifjú Tehetség Díjat Naim Tichiti és Antalóczy Máté érdemelte ki. A Cziffra Fesztivál Tehetség Díját Devich Gergely Junior Prima-díjas gordonkaművész és Horti Lilla Junior Prima-díjas operaénekes vehette át a Zeneakadémián, ahol Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere azt is elmondta: március elsején leteszik az első roma kulturális és oktatási központ alapkövét Budapesten. A VIII. kerületi Tavaszmező utcában lévő intézményt Cziffra György világhírű zongoraművészről szeretnék elnevezni, és egy év alatt, több mint kétmilliárd forintból épül meg. A miniszter felidézte: Cziffra tehetsége már gyermekkorában megmutatkozott. Balog Zoltán szükségesnek nevezte, hogy a perifériára szorult emberek közül egyre többen bontakoztathassák ki tehetségüket, és találják meg a kultúrában közösségi identitásukat. A miniszter kiemelte, hogy Cziffra György „hazahozataláért” Balázs János tett a legtöbbet, mégpedig a fesztivál életre hívásával. Balázs János Liszt- és Junior Prima-díjas zongoraművész ünnepi beszédében úgy fogalmazott: Cziffra György univerzális zseni volt, a földöntúli tehetség megtestesülése – idézte az MTI. A fesztivált záró hangversenyen, a díjak átadása után Cosima Soulez-Larivière hegedűművész, a 2017-es Bartók Világverseny győztese és Balázs János közös produkcióját hallhatta a közönség. Az esten Brahms- és Liszt-műveket adtak elő.