Fülöp Attila: Erősödnek a nemzetiségi oktatási intézmények

A helyettes államtitkár két iskola kiemelt támogatását jelentette be

Belföld
  • 2017.03.30. - 14:43

Míg 2010-ben 12 olyan köznevelési intézmény volt Magyarországon, amit nemzetiségi önkormányzat tartott fenn, mára ez a szám 75-re nőtt, a 13 nemzetiség támogatása pedig két és félszeresére emelkedett az elmúlt hét évben - mondta az egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár  csütörtökön a Nógrád megyei Nézsán.

Fülöp Attila Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkárral egy Nógrád és egy Heves megyei iskola kiemelt támogatását jelentette be.

A Nézsai Mikszáth Kálmán Szlovák Nemzetiségi Általános Iskolában tartott sajtótájékoztatón Fülöp Attila elmondta: a nemzetiségeknek szánt közvetlen támogatások mértéke 2010-ben 3,6 milliárd forint volt, a 2017-es költségvetési évben már 8,7 milliárd forintot fordíthattak az önkormányzati rendszer fenntartására, pályázatokra és kiemelten az oktatásra.

Hozzátette: a helyi nemzetiségi önkormányzat által fenntartott, 114 tanulóval működő nézsai iskolának a szaktárca 3,5 millió forint, a Heves megyei mátraszentimrei iskolának 8,7 millió forint kiegészítő támogatás megítéléséről döntött, ez a pénz eszközbeszerzésre, felújításokra ad lehetőséget.

Reklám